KUNINGA KOOLI LAPSED LOEVAD

Kui kirjanik Andrus Kivirähkilt küsitakse, miks peab raamatuid lugema, vastab ta nii: „Ega ei peagi. Lugemine on privileeg, ülemkihi meelelahutus. On seda alati olnud. Matsid ja proletaarlased ju minevikus ei lugenud, nad ei osanudki. Leiti, et nii ongi parem ja ohutum, sest lugemine võib liiga targaks teha! Tegigi. Kui ikka matsipoeg raamatute taha lasti, ega temast siis enam kuulekat orja ei saanud, ta muutus isepäiseks ja ninakaks, hakkas mässama ja ronis väevõimuga härraste sekka.
Sama lugu oli naistega – ka nende jaoks ei peetud lugemist sugugi sobivaks meelelahutuseks. Lugev naine ei tahtnud enam istuda alandlikult köögis või lastetoas, vaid hakkas end mehega võrdseks pidama. Nii et lugemine on ohtlik asi! Päris naljakas, et leidub inimesi, kes seda vägevat relva pruukida ei soovi ja vabatahtlikult privileegidest loobuvad.“

Kooliraamatukogu on mõnus koht, kus on väärt sisu ja kauni kujundusega raamatuid. Tuleb vaid endale oskustele sobiva pikkusega lugu leida. Kogu selle õppeaasta jooksul toimus  1.c, 1.s, 2.c ja 2.s klassi õpilaste jaoks raamatukogus LUGEMISRALLI. Lugemist ootasid 27 lugu. Kui raamat loetud, tuli vastata õigesti viiele küsimusele. Lisaks tähtede ja sõnade kokku lugemisele on ju oluline ka teksti mõistmine ja tekstist vajaliku informatsiooni leidmine. Kes vaevaks võtsid, said väga hästi hakkama. Loeti raamatukogus ja klassis, tunnis, vahetunnis või pikapäevarühmas.

Eriliselt tahaks kiita neid lapsi: Pärt Ruubel (2.s klass, 15 loetud raamatut), Grethe Lulla (1.c klass, 14 raamatut), Maria-Liset Talts (1.c klass, 13 raamatut) ja Kervin Mõttus (2.s klass, 12 raamatut).  1.s klassi kiiremad rallitajad olid Grete-Liis Põldots (8 raamatut), Sandra Kahro ja Hanna Marie Ruus (mõlemal 7 raamatut) ja 2.c klassis Anet-Marie Künnapas (4 raamatut).

Suur tänu klassijuhatajatele koostöö eest.

Lugemisralli selle aasta võitjad saavad auhinnaks loomulikult raamatu. Auhinna saab kätte koos tunnistusega oma õpetaja käest.

Ilusaid suviseid lugemiselamusi soovib
Ave raamatukogust