Erasmus+ projektilähetusel Hispaanias

Ööl vastu pühapäeva, 2. oktoobril, hakkasime Kuninga kooli juurest Hispaania poole sõitma. Kaasas olid direktor Urve Krause, õpetaja Silvi Raska, õpilased Kerttu Aruoja, Mirt Matilda Sofi Kirss, Nora Reial ja Beatrice Šurõgin. Vastu võttis meid Ferrolis asuv CEIP Cruceiro de Canido kool.

Selle nädala jooksul Hispaanias vedas meil ilmaga meeletult. Enamasti olid päevad päikselised ja soojad. Projekti jaoks oli kohalik kool ette valmistanud erinevaid väljasõite ja töötubasid, tutvusime kohaliku kultuuri ja toiduga.

Meile oli organiseeritud jalutuskäik Ferroli linnaosas Canidos, kus asub ka kool, mida me külastasime. Selle jalutuse käigus tutvustati meile suuremaid ja olulisemaid seinamaalinguid, mille nimetus on hispaania keeles ´´Las Meninas’’. Selle eestvedaja kunstnik Eduardo Hermida alustas projektiga aastal 2008, tahes juhtida tähelepanu kurbusele ja hüljatusele selles linnaosas. Neid seinamaalinguid on nüüd selles linnaosas kokku üle 300. Iga-aastase festivali käigus lisandub neid juurde ning Canidost on saanud populaarne sihtpunkt turistidele.

Me sõitsime paadiga San Felipe kindlusesse, mis on ajalooliselt kõige olulisem sõjaväeline ehitis Ferroli lahes. Selle kindluse ehitus algas juba aastal 1557. Samuti saime me võimaluse külastada Ferroli Arsenali ehk mereväebaasi, ning selle juures asuvat laevaehitusmuuseumi. Mereväebaas on siiani aktiivne ja seal töötab püsivalt üle 1000 inimese. Sadamas nägime mitmeid sõjalaevu, millest üks oli ka just Eestist tagasi jõudnud. Samas ehitatakse ka uusi laevu, mis müüakse näiteks Austraalia mereväele.

Kõige meeldejäävam oli Santiago de Compostela linna külastus. Käisime katedraalis, kuhu on maetud Jeesuse apostel Jaakobus. See on Rooma ja Jeruusalemma kõrval oluline palverännaku sihtpunkt. Meid lubati ka katedraali katusele, kus giid rääkis regiooni, linna ja katedraali ajaloost.

Viimasel päeval tantsisime me kohaliku muusika järgi. Peale seda kirjutasid kõik osavõtjad joonistatud Menina kujule oma nimed ja head soovid kaaslastele. Oli suurepärane ja hariv reis!

Hispaania ajalehtedes on see projektilähetus ka kajastatud linkidel: https://www.lavozdegalicia.es/noticia/ferrol/2022/10/06/playa-poca-tortilla-erasmus-escolar-pequenos-cuatro-paises-canido/0003_202210F6C49910.htm https://www.diariodeferrol.com/articulo/ferrol/ceip-cruceiro-canido-ejercio-anfitrion-socios-europeos-3920526

Mirt Matilda Sofi Kirss (6.c)
Õpetaja Silvi Raska

Vaata lisaks ka

Külalised Prantsusmaalt

8.-12.04 külastasid meie kooli kaks tegevõpetajat Prantsusmaalt Avignoni linnast. Külastuse eesmärk oli külastada 7.-9. klassi …