Õpilasvahetus Friedrichsorti kooliga

18.- 25. aprillini viibisid sõpradel Kielis külas 14 Kuninga kooli 8. klasside õpilast, saatjateks õpetaja Aili ja õpetaja Ene.

Sõprus kahe kooli vahel kestab aastast 2012, mil esimene õpilasgrupp Eestisse meie koolielu uudistama sõitis. Kõik sai alguse meie ühise tuttava härra Erhard Ohlhoffi toel, kes toona veel ise samas koolis inglise keele ja spordi õpetajana töötas.

Imekauni ilmaga nädala veetsime tegusalt. Külastati tunde ja tehti ühiseid väljasõite. Hamburgis saime nautida väikest laevareisi ühes Euroopa suuremas sadamalinnas ning teha ringkäigu moodsaimas Euroopa kontserdimajas Elbfilharmonies. Kuna Friedrichsort asub Kieli kesklinnast eemal, saab tsentrumisse jõudmiseks kasutada aurikutransporti. Ühiselt külastati ka seiklusparki ning mereväelaste memoriaali Laboes. Nädalavahetus veedeti peredes.

Koolielust jäi silma see, et koolis tõepoolest mobiiltelefone kasutada ei või. Isegi klassireisidel on nutiseadmed keelatud. Nii pannakse rõhku omavahelisele suhtlemisele ja välditakse, et mõni soovimatu ülesvõte online avarustesse satuks. Samuti kogeti, et kui on õppimata, siis õpetaja võibki tunnist välja saata. Huvitav projekt on seegi, et reedeti 2 esimest koolitundi kõik loevad – olgu see siis kohustuslik kirjandus või vabalt valitud lektüür.

Esimesel sealveedetud koolipäeval tervitas meid ühise hommikusöögi lauas Friedrichsorti uus koolijuht hr. Manfred Behrens, kes sel ametipostil on alates veebruarist. Ta tunnistas, et on tõeliselt uhke, et nende koolil on partnerkool Eestis ja et selline õpilaste, õpetajate ja perede lühiajaline vahetus meid kõiki igati rikastab. Seda oli ka märgata nii keeles kui omavahelises suhtlemises, lisaks saadud kogemused ja enese proovile panemise võimalus. Pisar silmanurgas nii sõprade saabumisel kui ärasaatmisel räägib enda eest. Üheealised lapsed erinevates maades elavad üsna sarnaselt ja huvituvad enam-vähem samalaadsetest asjadest väikeste variatsioonidega.

Lapsed olid kõik eranditult väga vahvad, tänud teile meeldiva koostöö eest! Suur aitäh ka kooli juhtkonnale ning tublidele lastevanematele, et see kaunis reis taas teoks sai!

Ene Kübarsepp

Saksa keele õpetaja

P1020274 P1020265P1020264P1020289