Jututaat Jaak Känd rääkis Eesti Vabariigi 100. juubeli eel õpilastele meie rahvussümbolitest

23-ndal ja 25-ndal jaanuaril käis kooliraamatukogus a-klassidel külas muinasjututaat Jaak Känd, kes jutustas läheneva Eesti Vabariigi juubeli puhul Eesti muinasjutte ning rääkis õpilastele meie rahvussümbolitest. Samuti tutvustas ta 2018. aasta tegijaid Eestimaa looduses. Nii näiteks saime teada, et tänavu valiti aasta linnuks metsis ehk mõtus ning aasta loomaks väärikas ja suursugune ilves. Aasta samblaks aga nimetati harilik laanik ja aasta seeneks tuletael. Kes aga soovib teada, milline liblikas nimetati tänavu aasta liblikaks või milline on 2018. aasta puu, saab põhjalikumalt lugeda Keskkonnaameti kodulehelt: https://www.keskkonnaamet.ee/et/node/3343. Sealtsamast on võimalik välja printida ka aasta tegijate plakat.

Põnev oli tutvuda ka Pärnumaa looduslike sümbolitega. Mõned neist on tuntumad, nagu karu või kõre ehk juttselg-kärnkonn. Aga kas teadsite, et Pärnumaal on valitud ka oma puu, milleks on harilik mänd? Kes aga esindab Pärnumaad putukariigist? Või mis taim on valitud meie maakonna sümboliks õistaimede seast? Kel huvi, saab lähemalt uurida siit:  http://pol.parnumaa.ee/parnumaa-loodussumbolid

Õpilased kuulasid suure huviga Eesti muinasjutte, mille tegelasteks olid meie looduses esinevad loomad ja linnud. Väga aktiivselt vastati ka küsimustele, mis puudutasid aasta tegijaid looduses ning tunti hästi meie rahvussümboleid.

Aitäh Jaak Kännule meeleolukate ning sisukate tundide eest!

Känd_EV100 känd_EV100_ aasta_tegijad_2018_est_uuendatud (1)