Jõulukuu ja jõulupuu Saksa Tehnoloogiakoolis

Jõulukuu Saksa Tehnoloogiakoolis oli matemaatika süvarühma õpilastele täis üllatusi. Lisaks tavapärasele tunnitööle, kus lahendame huvitavaid, mittestandardseid ülesandeid, valmistume olümpiaadiks ja erinevateks võistlusteks, ootas igal tunnil ees advendiaja üllatus – postkaardist läbipugemine, Möbiuse lehe valmistamine. Viimasel tunnil maiustasid õpilased piparkookide ja šokolaadiga ning võistlesid jõulunupula ülesannete lahendamisel.

Tasapinnaline, kaasaegne matemaatiline jõulupuu (fotol) valmis õpilaste ja õpetaja ühistööna, kus esmalt pugesid õpilased läbi postkaardi (postkaardi asemel kasutasime vihiku kaasi, kus peal korratabelid) ja tekkinud ketid kleepis õpetaja suurele plakatile (varasema õppeaasta kalender).

Iga õpilane tegi ka Möbiuse lehe ja kontrollis markeriga lehe olemust – see on pind, millel on ainult üks pool ning üks äär (üks külg ja üks serv). Möbiuse lehe avastas 1858. aastal saksa matemaatik August Ferdinand Möbius. Lisaks proovisid õpilased lõigata lehte piki keskjoont kaheks ja tulemuseks tekkis üks tavaline võru, millel on kaks 180 kraadist pööret. Osa õpilasi kordas seda tegevust ja tulemuseks tekkis juba 2 võru. Õpilaste ühistööna valmis palju Möbiuse lehti, mida kujutasime ette lumehangena (fotol – lumehang aknalaual).

Sära õpilaste silmis ja rahulolu tehtust lubavad minna jõuluvaheajale!

Suurepärastele süvarühma õpilastele kaunist jõuluaega, huvitavat vaheaega ja HEAD UUT AASTAT!

Matemaatikaõpetaja
Urve Paulmann

Vaata lisaks ka

Õppeaasta viimased tunnid matemaatika süvarühma õpilastel

Maikuu tunnid matemaatika süvarühma õpilastel ei olnud tavapärased. Kuna õppeaasta jooksul oli vaja palju pingutada …