Erasmus+ päeva tähistamine

Projekti “Our cultures our treasures” raames tähistasime 13. ja 14. oktoobril Erasmus+ päeva. Kutsusime üles meie kooli õpilasi tegema koostööd oma (vana)vanematega teemal “Minu (vana)vanemate lapsepõlvemängud”. Ajad ja kombed on muutunud. Paljud veel kümmekond aastat tagasi populaarsed olnud mängud on tänaseks vajunud unustusehõlma. Soovisime neid taas laste hulgas tutvustada ja meelde tuletada. Üleskutsele vastas pea 50 peret, kes saatsid meile väga erinevatel viisidel (plakat, video, joonised, joonistused, käsitsi kirjutatud mängujuhendid) vormistatud tööd. Kõiki osalejaid tunnustati ning omapärasematele töödele jagati lisaks eriauhindu.

Erinevate mängujuhistega saab koolimaja I ja II korrusel tutvuda novembri alguseni. Samuti on I korruse stendilt võimalik QR-koodide kaudu avastada erinevaid tehtud Erasmus+ projektide tegevusi. 

13. ja 14. oktoobril proovisime neid mänge läbi nii ainetundides kui ka vahetundides. Paljud unustuse hõlma vajanud mängud ärkasid kooli koridorides uuele elule.  

Aitäh kõigile lastele ja lastevanematele, kes üleskutsele vastasid ning meiega oma lapsepõlvemänge jagasid.  

Vaata ka mõningate mängude videojuhendeid:

Veljeveeretus (H.Anari perega)

Vanaema lõngakera (5.c kl tüdrukud)

Vanaisa lõngakera (5.c kl poisid)

Vaata lisaks ka

1. klasside kontsert Pärnu Kunstide Koolis 

Teisipäeval, 4. juuni õhtul toimus Pärnu Kunstide Koolis kontsert lapsevanematele. Esinesid meie kooli esimesed klassid.   …